Konkurs plastyczny na komiks


Białowieski Park Narodowy zaprasza
do udziału w konkursie plastycznym "Tajemnice wilka i rysia w prastarej Puszczy - jak polubić i chronić duże drapieżniki?

Wystarczy wymyślić historię o wilku lub rysiu, a może o obydwu tych ssakach, a wyobraźnia sama podpowie, jakie pasują do niej rysunki – i komiks prawie gotowy! Opowiastka może mieć miejsce w Puszczy Białowieskiej lub zupełnie innym lesie. Jej zadaniem jest pokazanie zwyczajów drapieżników oraz przekonanie czytelników o ich zagrożeniach i potrzebie ochrony.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z regulaminem konkursu. Prace można przesyłać do dnia 31 października 2014r. do Białowieskiego Parku Narodowego. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – aparaty fotograficzne, odtwarzacze CD.  Zainteresowanych zachęcamy do pogłębienia wiedzy o wilku i rysiu, na przykład poprzez lekturę artykułów: "Naga prawda o wilku. Matecznik Białowieski. 4/2012"; "W mateczniku gnieździ się ryś bystry. Matecznik Białowieski. 1/2007", które znaleźć można tutaj.

Informacji o konkursie udziela Pani Hanna Schmidt pod numerem telefonu: 85 6829733 lub pisząc na adres  e-mail: hschmidt@bpn.com.pl

 

 

 

Znajdź scenariusz zajęć:

W tym dziale znajdziecie Państwo wiele scenariuszy zajęć o tematyce ekologicznej dostosowanych do różnych poziomów nauczania.

© 2011 Ministerstwo Środowiska e-mail: info@mos.gov.pl, tel. +48 (22) 57 92 900