LEKCJE Z NATURY - Program dla nauczycieli w przedszkolach i szkołach podstawowych

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.lekcjeznatury.pl.

Nauczyciele znajdą tu ciekawe, inspirujące, łatwe do przeprowadzenia i dostosowane do nowej podstawy programowej zadania dla przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej, które można wykonać z dziećmi w sali/klasie i w terenie. Zadania dotyczą różnorodności biologicznej, tłumaczą że człowiek oraz wszystkie elementy środowiska, zależą od siebie i wzajemnie się potrzebują.

Wykonując proste zadania z uczniami nauczyciele zdobywają punkty i wymieniają je na nagrody. Jednym z zadań jest udział w bezpłatnych warsztatach w Wigierskim, Białowieskim, Ojcowskim lub Biebrzańskim parku narodowym.

Na stronie znajduje się również  zestaw scenariuszy wraz z kompletem materiałów dydaktycznych, które ułatwią przeprowadzenie bardziej kompleksowych zajęć na temat różnorodności biologicznej oraz aktualna oferta edukacyjna parków narodowych dedykowana dla przedszkoli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Znajdź scenariusz zajęć:

W tym dziale znajdziecie Państwo wiele scenariuszy zajęć o tematyce ekologicznej dostosowanych do różnych poziomów nauczania.

© 2011 Ministerstwo Środowiska e-mail: info@mos.gov.pl, tel. +48 (22) 57 92 900