Konkursu na scenariusz zajęć o wilku i rysiu
Konkursu na scenariusz zajęć o wilku i rysiu

Białowieski Park Narodowy ogłasza konkurs na scenariusze zajęć „Tajemnice wilka i rysia w prastarej Puszczy – jak polubić i chronić duże drapieżniki?”.

Więcej >
Scenariusze lekcji dla gimnazjów i szkół ponad-gimnazjalnych
Scenariusze lekcji dla gimnazjów i szkół ponad-gimnazjalnych


Zapraszamy Państwa do skorzystania z pakietu edukacyjnego "Człowiek - Środowisko - Gospodarka - Zasady zrównoważonego rozwoju".

Więcej >

ZIMA - trudny czas dla ptaków

Do kalendarzowej zimy jeszcze kilkanaście dni, ale pogoda do kalendarza nie zagląda... Dla ptaków to trudny okres - pierwszy mróz, wszystko przysypał śnieg i o pokarm coraz trudniej. Czy wiecie, że zimą sikorka, która nie naje się wieczorem, może nie dożyć poranka?

Dzień Ziemi - święto naszej planety.

22 kwietnia przypada kolejny Dzień Ziemi. To święto o długoletniej tradycji. Po raz pierwszy Dzień Ziemi świętowano 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych.

Szkolenie internetowe

„Jak prowadzić edukację dla zrównoważonego rozwoju?”.

Polacy i ekologia

Dla 85% Polaków w wieku 15 lat i więcej ochrona środowiska jest zagadnieniem ważnym, niemal co trzeci Polak deklaruje, że byłby skłonny płacić więcej za energię, gdyby istniała pewność, że jest to energia ze źródeł odnawialnych, a 76% respondentów wyraża poparcie dla obowiązkowego sortowania odpadów.

Znajdź scenariusz zajęć:

W tym dziale znajdziecie Państwo wiele scenariuszy zajęć o tematyce ekologicznej dostosowanych do różnych poziomów nauczania.

© 2011 Ministerstwo Środowiska e-mail: info@mos.gov.pl, tel. +48 (22) 57 92 900